Zniszczono 22 figury świętych przy kościele parafialnym w Zarzeczu

Polska

22 figury z Alei Świętych przy kościele parafialnym w Zarzeczu koło Niska na Podkarpaciu zniszczyli nieznani sprawcy - poinformowała we wtorek podkarpacka policja. Zostały poświęcone 11 listopada z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak poinformowała we wtorek podkomisarz Ewelina Wrona z zespołu prasowego podkarpackiej policji, do zniszczenia figur doszło w niedzielę. Straty oszacowano na około 50 tys. zł. Policja poszukuje sprawców wandalizmu.

 

Dominik Paściak

  

 

Aleja świętych, ufundowana przez proboszcza i parafian, powstała przy kościele parafialnym Matki Bożej Śnieżnej w Zarzeczu koło Niska. Kolorowe figury wykonane z żywicy epoksydowej ustawiono na kolumnach. Zostały poświęcone 11 listopada w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Jak powiedział we wtorek proboszcz parafii ks. Jan Rokosz, wszystkich figur było 28, przy czym dwie (św. Maksymiliana i św. apostoła Judy Tadeusza) znajdują się w kościele, a trzy (św. Rodziny, św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła) nad drzwiami wejściowymi. Natomiast w Alei Świętych na zewnątrz kościoła ustawiono 23 figury, z których 22 zostały zniszczone. Ocalała tylko figura św. Pawła.

 

Dominik Paściak

 

Proboszcz dodał, że z rozmów z parafianami wynika, iż chcą, aby ocalałe fragmenty figur pozostały w alei jako pewnego rodzaju memento. Aleja zaś będzie się prawdopodobnie nazywała Golgotą Świętych.

 

Zniszczono 22 figury świętych przy kościele parafialnym w Zarzeczu
Galeria zdjęć (18)

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie