W sejmiku pomorskim będzie rządzić Koalicja Obywatelska z PSL

Polska
W sejmiku pomorskim będzie rządzić Koalicja Obywatelska z PSL
Polsat News

Koalicja Obywatelska zawarła w poniedziałek porozumienie z PSL ws. koalicji rządzącej w sejmiku pomorskim. Mieczysław Struk z Koalicji Obywatelskiej został ponownie marszałkiem województwa pomorskiego. Pełni tę funkcję od 2010 r. W samorządzie województwa zasiada od początku jego powstania w 1998 r.

Struka w tajnym głosowaniu poparło 20 radnych sejmiku woj. pomorskiego, 13 było przeciw. Był jedynym kandydatem na stanowisko marszałka.

 

W październikowych wyborach samorządowych Struka jako kandydata na radnego poparło ponad 67 tys. osób - to rekordowy wynik w historii sejmiku pomorskiego.

 

 

W październikowych wyborach do 33-osobowego sejmiku pomorskiego Koalicja Obywatelska uzyskała 18 mandatów, 13 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, a 2 - PSL (jeden z radnych Dariusz Męczykowski nie należy do PSL i zapowiada utworzenie klubu niezależnego - red.).

 

Koalicja wyborcza KO-PSL będzie oznaczać kontynuację rządów Platformy Obywatelskiej z ludowcami na Pomorzu.

 

Wybory w 2014 r. do sejmiku pomorskiego wygrała Platforma Obywatelska, uzyskując 17 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość poparło zdobyło 9 mandatów, a PSL 7 mandatów. PO zawarła wówczas koalicję rządzącą z PSL - członkiem zarządu województwa pomorskiego został Krzysztof Trawicki.

paw/msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie