Radni Piotrkowa Trybunalskiego zdecydują, czy zawierzyć miasto Niepokalanemu Sercu Maryi

Polska
Radni Piotrkowa Trybunalskiego zdecydują, czy zawierzyć miasto Niepokalanemu Sercu Maryi
UM Piotrków Trybunalski

Na najbliższej sesji radni Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie) będą głosować nad stanowiskiem, w którym zawierzają miasto Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Z taką inicjatywą wyszedł nowo wybrany przewodniczący rady miejskiej. Obok ustalenia wynagrodzenia prezydenta miasta i zmian w budżecie, będzie to jedna z pierwszych decyzji podjętych przez nową radę.

W środę, 28 listopada, odbędzie się druga sesja nowej rady miasta. 

 

Punkt "Podjęcie stanowiska Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w sprawie zawierzenia Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski" wprowadził do porządku obrad przewodniczący rady Marian Błaszczyński, który w wyborach startował z komitetu "Razem Dla Piotrkowa", związanego z prezydentem miasta Krzysztofem Chojniakiem.

 

Komitet uzyskał 9 mandatów. Wraz z 7 radnymi PiS ma większość w 23-osobowej radzie miasta.


"Prezydent miasta oraz Rada Miasta świadomi bogactwa duchowego i kultu maryjnego, który przez wieki był obecny w Piotrkowie Trybunalskim pragną w sposób szczególny związać miasto z Najświętszą Maryją Panną, Królową Polski. Wsłuchując się w głos ruchów i wspólnot katolickich działających na terenie naszego miasta, chcemy zawierzyć wszystkie sprawy Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny" - głosi uzasadnienie projektu, które cytuje portalsamorzadowy.pl.

 

prz/dro/ polsatnews.pl, portalsamorzadowy.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie