"Matka Boża przewidziała wydarzenia XX wieku". Jest projekt uchwały PiS ws. objawień fatimskich

Polska
"Matka Boża przewidziała wydarzenia XX wieku". Jest projekt uchwały PiS ws. objawień fatimskich
Polsat News

"Mając (...) na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia" - głosi uzasadnienie projektu uchwały autorstwa PiS "w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich", która przypada w tym roku. Projekt skierowano do pierwszego czytania w sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

- Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia - to fragment projektu, którym ma zająć się sejmowa komisja.

 

Według posłów PiS objawienia zasługują na uczczenie, ponieważ są jednym z najdonioślejszych wydarzeń religijnych w historii świata. Posłowie złożyli w tej sprawie projekt uchwały.

 

"Rola w dziejach całego świata"

 

"W swoim orędziu Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku (…) Rzadko które wydarzenie religijne odegrało tak ważną rolę w dziejach Kościoła, a nawet całego świata, jak objawienia fatimskie" - argumentują posłowie. W pracach nad uchwałą wnioskodawców będzie reprezentować posłanka Anna Sobecka.

 

W uzasadnieniu projektu autorzy napisali też, że orędzie fatimskie jest stałym punktem odniesienia, a współcześnie istnieje zagrożenie, że marksizm może być zastąpiony "ateizmem w innej postaci".

 

Tajemnice fatimskie

 

Według świadków objawień z 1917 roku, Hiacynty i Franciszka Marto oraz Łucji dos Santos, Matka Boska objawiła im się sześć razy.

 

W trakcie spotkań miała przekazać dzieciom trzy tajemnice dotyczące przyszłości świata, m.in. przewidzieć II Wojnę Światową. Treść trzeciej tajemnicy, przez lata przechowywanej w archiwawch Watykanu, ujawnił papież Jan Paweł II. Mówiła o "białym kapłanie ginącym od kul z broni palnej i strzał z łuków", a wierzący wiążą ją z zamachem na papieża. Jan Paweł II przekazał do sanktuarium fatimskiego pocisk, którym został zraniony podczas nieudanego zamachu w 1981 roku.  

 

polsatnews.pl

mta/dro/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie