Karambol pod Olsztynem. 18 aut zderzyło się na trasie S51

Polska

Pod Olsztynem na drodze S51 doszło do karambolu 18 samochodów, w którym ranne zostały 2 osoby. Zostały zabrane do szpitala - poinformował w sobotę rzecznik olsztyńskiej policji Sławomir Filipowicz. Służby drogowe ostrzegają, że na drogach Warmii i Mazur panuje gołoledź.

Jak przekazała straż pożarna, na trasie Olsztyn-Olsztynek na wysokości miejscowości Miodówko zderzyło się 18 pojazdów; w zderzeniach dwie osoby zostały ranne, to kobiety w wieku około 30 lat, zostały przewiezione do szpitala.

 

Policja podaje, że w karambolu najechało na siebie 13 pojazdów - większość to samochody osobowe, ale i trzy ciężarówki oraz radiowóz policyjny.

 

Według policji, rozbieżność w liczbie aut, które uczestniczyły w karambolu wynika z tego, że kierowcy, których samochody mają niewielkie uszkodzenia już odjechali z tego miejsca. Nie zgłosili stłuczek policjantom.

 

Trudne warunki na drogach

 

W wielu rejonach kraju w sobotę warunki na drogach są trudne. Jest ślisko z powodu padającego marznącego deszczu. Kierowcom jazdę utrudniają też mgły.

 

IMGiW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

 

O warunkach panujących na drogach informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

paw/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie