Biały Dom udekorowany na Boże Narodzenie przez Melanię Trump

Świat
Biały Dom udekorowany na Boże Narodzenie przez Melanię Trump
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

W poniedziałek Pierwsza Dama Melania Trump zaprezentowała świąteczny wystrój Białego Domu. Zaprojektowane przez nią dekoracje pod hasłem "Amerykańskie skarby” mają charakter nie tylko świąteczny, lecz także patriotyczny, nawiązując do "wyjątkowego dziedzictwa Ameryki".

To już drugie grudniowe święta małżeństwa Trumpów w sercu Waszyngtonu. Bożonarodzeniowy wystrój siedziby prezydenta Stanów Zjednoczonych zaprojektowała Pierwsza Dama.  Tegoroczny motyw dekoracji to "Amerykańskie skarby" i zgodnie z wizją Melanii Trump, łączy tradycyjne akcenty świąteczne z ozdobami podkreślającymi ducha amerykańskiego narodu.

 

 

Z pomocą wolontariuszy w Białym Domu zawieszono 14 tys. ozdób na 29 choinkach. W dekoracjach dominują tradycyjne kolory związane ze świętami Bożego Narodzenia: czerwień, granat i złoto. Są też elementy z piernika, w tym miniatury parku National Mall, Kapitolu, Pomnika Lincolna, Pomnika Jeffersona, Pomnika Waszyngtona i Białego Domu.

 

Główną atrakcją dekoracji jest mierząca ponad 5,5 metra jodła, która stanęła w Niebieskim Pokoju. Drzewko zostało wybrane jako oficjalna świąteczna choinka przez National Christmas Tree Association; wycięto je w hrabstwie Avery w Karolinie Północnej i przywieziono do Waszyngtonu 19 listopada.

 

 

- Dziękuję wielu wolontariuszom i pracownikom, którzy ciężko pracowali, by udekorować sale Białego Domu. W imieniu mojej rodziny życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku – napisała na Twitterze Melania Trump.

ked/dro/ The Associated Press
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie