Areszt dla dwóch mężczyzn w związku z podpaleniem pomostu w Trzebieży

Polska

Sąd przychylił się w poniedziałek do wniosku Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie pomostu w Trzebieży. Mężczyznom grozi 10 lat więzienia.

Pożar pomostu w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim wybuchł w nocy z piątku na sobotę. Podpalaczy nagrała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, jak mężczyźni najpierw wchodzą na promenadę, niosąc kanister, a później rozlewają łatwopalną substancję i podpalają pomost. W wyniku podpalenia spłonęła 3/4 konstrukcji promenady, wykonanej z tworzywa sztucznego.

 

Ogień gasiło siedem zastępów straży pożarnej.

 

Kilka godzin później policja zatrzymała w tej sprawie dwóch młodych mężczyzn (19 i 22 lata) - mieszkańców powiatu polickiego

 

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska, dwaj mężczyźni usłyszeli w niedzielę zarzuty "sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru", w wyniku którego "doszło do zniszczenia mienia wielkiej wartości". Prok. Biranowska dodała, że gromadzony jest w tej sprawie materiał dowodowy.

 

Według informacji podanych przez policję, mężczyźni przyznali się do podpalenia. Jednym z powodów podpalenia - nieoficjalnie - mogła być kłótnia jednego z mężczyzn z dziewczyną zamieszkałą w Trzebieży. Mężczyznom grozi 10 lat więzienia.

 

Według wstępnych szacunków odbudowa promenady ma kosztować kilka milionów złotych. Pomost wraz z całą infrastrukturą został oddany do użytku w 2014 r. Całość kosztowała 9 mln zł.

 

 

ked/ PAP Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie