Zarzuty dla dwóch mężczyzn ws. podpalenia pomostu w Trzebieży. Grozi im do 10 lat

Polska

W szczecińskiej prokuraturze w niedzielę przesłuchano dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o podpalenie promenady spacerowej w Trzebieży (Zachodniopomorskie). Usłyszeli oni zarzuty sprowadzenia pożaru, który zagraża mieniu w wielkich rozmiarach, a także uszkodzenia mienia. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

- Przesłuchanie 19- i 22-latka było możliwe dopiero w niedzielę. Mężczyźni w czasie zatrzymania byli pod wpływem środków odurzających - relacjonował reporter Polsat News Wojciech Gaweł.

 

Prokuratura wystosowała wniosek do sądu o trzymiesięczny areszt dla podejrzanych, który zostanie rozpatrzony w poniedziałek.

 

Ogień pochłonął 3/4 konstrukcji 

 

Podpalaczy z nocy z piątku na sobotę nagrała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, jak mężczyźni najpierw wchodzą na promenadę, niosąc kanister, a później rozlewają łatwopalną substancję i podpalają pomost.

 

Pożar gasiło siedem zastępów straży pożarnej. Ogień pochłonął jednak 3/4 konstrukcji na całej długości ulicy Spacerowej. Straty szacuje się na kilka milionów złotych. Budowa promenady była finansowana ze środków unijnych i kosztowała 3,5 mln zł.

 

Według nieoficjalnych informacji, jednym z powodów podpalenia, mogła być kłótnia jednego z mężczyzn z dziewczyną zamieszkałą w Trzebieży.

 

Zobacz WIDEO z akcji strażaków w Trzebieży:

 

 

bas/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie