Pożar spacerowego pomostu w Trzebieży. Zatrzymano domniemanych podpalaczy

Polska

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie podpalili spacerowy pomost w Trzebieży (Zachodniopomorskie) o długości ok. 700 m. Promenada spłonęła w nocy. Kamera monitoringu zarejestrowała sprawców, którzy rozlali łatwopalną substancję i podpalili pomost. Ogień pochłonął 3/4 konstrukcji na całej długości ulicy Spacerowej. Budowa promenady kosztowała 3,5 mln zł. Trwa szacowanie strat.

Do pożaru doszło około godz. 1:00 w nocy z piątku na sobotę. Konstrukcja była zbudowana z tworzywa sztucznego imitującego drewno. Ogień był bardzo gwałtowny. Z pożarem walczyło siedem zastępów strażaków. W tej chwili trwa jeszcze akcja dogaszania. 

 

Dwaj mężczyźni w chwil zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani i możliwe, że usłyszą prokuratorskie zarzuty.

 

Policjantom w dotarciu do podejrzewanych pomogło nagranie z monitoringu, na którym widać, jak podpalacze chwiejnym krokiem zbliżają się do pomostu, następnie rozlewają z kanistra łatwopalną substancję i przykładają ogień.

 

Na razie nie są znane ich motywy. Przed zdarzeniem jeden z nich miał pokłócić się ze swoją dziewczyną.

 

Budowa promenady w Trzebieży kosztowała 3,5 mln zł. Teraz szacowane są straty, które wstępnie wyceniono na około 1 mln zł.

paw/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie