Kokaina w kartonach z bananami. Narkotyki miały trafić do sklepów w kilku województwach

Polska

Blisko 9 kilogramów kokainy w kartonach z bananami znaleźli pracownicy sklepu spożywczego w Sokołowie Podlaskim (Mazowieckie). Biały proszek w pudłach z bananami odkryto też w sklepach na terenie woj. łódzkiego i dolnośląskiego. Owoce miały zostać przywiezione do Polski z Ekwadoru. Policjanci ustalają m.in., kto wysłał transport z Ameryki Południowej i gdzie miał on docelowo trafić.

- W sklepach na terenie trzech województw: mazowieckiego, łódzkiego i dolnośląskiego pracownicy ujawnili w kartonach z bananami środki odurzające. Ustalamy, kto ten towar wysyłał do Polski i do kogo miał docelowo trafić - powiedział mł. asp. Antonii Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

 

Ze względu na prowadzone dochodzenie policja nie udziela więcej informacji. Jak nieoficjalnie podaje "Fakt", do sześciu sklepów w woj. łódzkim, w tym do pięciu w samej Łodzi, miało trafić 100 paczek z białym proszkiem. 

 

Narkotyki miały znajdować się także w jednej z dostaw bananów do sklepu w Wyszkowie na Mazowszu. Tam, według nieoficjalnych informacji "Faktu", miało trafić ok. 30 kilogramów kokainy. 

 

Znalezione paczki zostały już przekazane do badań laboratoryjnych. Wstępnie wartość narkotyków oszacowano na co najmniej 50 mln zł. 

paw/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie