Więźniowie dostali banany. A w środku... ukryta kokaina o wartości 18 mln dolarów

Świat
Więźniowie dostali banany. A w środku... ukryta kokaina o wartości 18 mln dolarów
Facebook/Texas Department of Criminal Justice

Owoce przypłynęły do jednego z portów w Teksasie w USA. Po rozładunku okazało się, że są zbyt dojrzałe, by transportować je dalej, bo się zepsują. Postanowiono więc podarować je więźniom jednego z zakładów karnych. Tuż przed tym, jak owoce miały trafić za więzienne mury, okazało się, że oprócz bananów znajduje się w nich kilkaset paczek z kokainą wartą blisko 18 milionów dolarów.

Zaskakującego odkrycia dokonali strażnicy więzienni, którzy przyjechali do portu odebrać przesyłkę. Rozładowując dwie palety owoców stwierdzili, że niektóre pudełka znacznie różnią się od innych wagą.

 

Po otworzeniu podejrzanych paczek znaleziono w nich 540 starannie ukrytych pod owocami torebek z białym proszkiem. Po dokładnych badaniach okazało się, że jest to wysokiej jakości kokaina, której czarnorynkowa wartość może sięgać nawet 18 mln dolarów!

 

"Życie czasami podsuwa nam cytryny, czasami banany, a czasami coś, czego nigdy byśmy się nie spodziewali" - skomentowały odkrycie amerykańskie służby w mediach społecznościowych.

 

 

 

Nie wiadomo kto, ani kiedy, ukrył narkotyki w skrzynkach z owocami. Trwa śledztwo. Sprawę wyjaśniają policja narkotykowa, służba celna i straż graniczna.

 

CNN

dk/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze