Loteria wizowa. Ambasada i konsulat USA przyjmują zgłoszenia do 6 listopada

Polska
Loteria wizowa. Ambasada i konsulat USA przyjmują zgłoszenia do 6 listopada
Google Street View

Trwa loteria wizowa, dzięki której obywatele m.in. Polski mogą uzyskać wizę imigracyjną lub tzw. zieloną kartę, dającą prawo stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Aby wziąć udział w losowaniu należy wysłać bezpłatne zgłoszenie. Termin mija 6 listopada o godz. 6:00.

Jak informują ambasada i konsulat USA w Polsce, zgłoszenia muszą być złożone w formie elektronicznej poprzez stronę internetową. Będzie do tego potrzebne aktualne zdjęcie (bez okularów, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy). Każdy z uczestników loterii może wysłać jedno zgłoszenie. Fotografie użyte podczas poprzednich edycji lub wysłanie więcej niż jednego zgłoszenia oznacza dyskwalifikację. 

 

Uchwalony przez Kongres USA program "Wizy dla Imigrantów Różnych Narodowości" jest każdego roku zarządzany przez Departament Stanu. Ustawa o Imigracji i Obywatelstwie wprowadza kategorię "imigrantów różnych narodowości", pochodzących z krajów o historycznie niskim wskaźniku imigracji do Stanów Zjednoczonych. W 2019 r. dostępnych będzie 50 tys. wiz w tej kategorii. 

 

Przez sześć lat Polska była wykluczona przez Departament Bezpieczeństwa Narodowego z programu loterii wizowej z powodu dużej liczby Polaków imigrujących do Stanów Zjednoczonych. W 2013 roku wróciła na listę krajów biorących udział w programie.

 

Ambasada rozpatrzy wnioski do 30 września 2020 r.


Osoby wylosowane muszą spełniać proste, ale ściśle określone warunki kwalifikacyjne. W drodze losowania komputerowego wybierane są osoby, które będą mogły ubiegać się o wizę.

 

Corocznie wizy rozdzielane są między sześć regionów geograficznych, przy czym żaden kraj nie może otrzymać więcej niż siedem procent ogółu dostępnych wiz.

 

Ambasada będzie rozpatrywać wnioski i wydawać wizy imigracyjne od 1 października 2019 r. do 30 września 2020 r.

msl/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie