Opolskie: zawalił się drewniany taras widokowy w Paczkowie. Zginęła kobieta, są ranni

Polska
Opolskie: zawalił się drewniany taras widokowy w Paczkowie. Zginęła kobieta, są ranni
Galeria zdjęć (8)

Drewniany taras widokowy z 2010 roku zawalił się w niedzielę w Paczkowie na Opolszczyźnie. W wyniku wypadku zginęła 37-letnia kobieta, dwie ranne osoby przewieziono do szpitala.

Do zdarzenia doszło na drewnianym tarasie widokowym przy zabytkowych, sięgających w niektórych miejscach 9 metrów wysokości murach miejskich Paczkowa, przy ul. Wojska Polskiego. Z nieustalonych dotąd przyczyn zerwała się część podestu. Z wysokości trzech pięter na ziemię spadły trzy osoby - dwie kobiety i mężczyzna.

 

- Jedna z kobiet, które spadły z kładki, zmarła mimo akcji reanimacyjnej. Druga kobieta z połamanymi kończynami została przewieziona do szpitala. Mężczyzna nie miał widocznych obrażeń, jednak z oczywistych względów trafił do szpitala, gdzie zostanie przebadany przez lekarzy - powiedział oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

 

Na miejscu była policja i prokurator. Przyczyny wypadku wyjaśni śledztwo.

 

Dożynki wojewódzkie w Paczkowie

 

W niedzielę w Paczkowie odbywały się dożynki wojewódzkie, z powodu których do zabytkowego miasta przyjechało dużo gości. Niewykluczone, że powodem zarwania kładki było jej przeciążenie. 

 

Zdarzenie opisał na Facebooku jeden z mieszkańców. Pan Przemysław twierdzi, że "nikt nie raczył poinformować o tragedii uczestników (dożynek - red.)". "Organizatorzy zapraszają do dalszej zabawy. Udana impreza ponad wszystko? Podłe..." - napisał mieszkaniec Paczkowa.

 

 

W komentarzach pod wpisem można przeczytać, że kilka godzin po wypadku minutą ciszy uczczono pamięć ofiary zdarzenia.

 

PAP, Nowa Trybuna Opolska, polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie