"To Kopernik; Mick Jagger". Internauci bezlitośni dla autora płaskorzeźby Szewińskiej

Polska
"To Kopernik; Mick Jagger". Internauci bezlitośni dla autora płaskorzeźby Szewińskiej
Gmina Łomianki

Janusz Panasewicz, Mick Jagger, Mikołaj Kopernik - to tylko część postaci, które przychodzą na myśl internautom na widok płaskorzeźby Ireny Szewińskiej. Tablica upamiętniająca "królową sportu" została odsłonięta w Szkole Podstawowej nr 2 w podwarszawskich Łomiankach. Komentujący podkreślają, że podobizna wielokrotnej mistrzyni olimpijskiej wygląda jak "dzieło" amatora.

Irena Szewińska została patronką szkoły nr 2 15 października, decyzją Rady Miejskiej w Łomiankach. W uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej z podobizną mistrzyni, wzięli udział m.in. burmistrz miasta i syn sportsmenki.

 

 

"Jestem za stawianiem pomników Szewińskiej i nazywaniem Jej imieniem ulic. Powoli jednak skłaniam się ku pomysłowi, że zagłosuję na tych, którzy zrobią coś ze stanem polskiego rzeźbiarstwa" - napisał na Twitterze dziennikarz Michał Majewski, który opublikował zdjęcia tablicy pamiątkowej.

 

"Została mu forma po Jaggerze"

 

"Kto? Kto to zrobił?" - pytają internauci, widząc płaskorzeźbę.

"Jedyna nadzieja, że II C na plastyce" - odpowiada Majewski.

 

Komentujący przyznają, że "poziom rzeźbiarstwa w Polsce sięgnął bruku", a w wizerunku Szewińskiej dostrzegają inne znane twarze.

 

 

"Koleś robił dwa lata temu Micka Jaggera i mu została forma", "Janusz Panasewicz", "Jeff Goldblum w końcówce filmu " - prześcigają się w porównaniach internauci. Jeszcze inni, nawiązując do filmu "Seksmisja", przekonują, że płaskorzeźba to dowód na to, że "Kopernik też była kobietą".

 

 

Siedmiokrotna medalistka, rekordy w wielu dyscyplinach

 

Irena Szewińska zmarła 29 czerwca w szpitalu w Warszawie, miała 72 lata.

 

Była najwybitniejszą lekkoatletką w dziejach polskiego sportu. Zdobyła siedem medali olimpijskich, była rekordzistką Polski, Europy i świata w biegach na 100, 200, 400 metrów, w skoku w dal i sztafetach.

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie