Szpaki utrapieniem w Rzymie. Na pomoc przylecą sokoły

Świat
Szpaki utrapieniem w Rzymie. Na pomoc przylecą sokoły
Pixabay.com/neufal54

Władze Rzymu postanowiły znów zaangażować sokoły, aby odstraszać szpaki, które stanowią ogromne utrapienie, głównie w centrum stolicy Włoch. Ptaki siedzące tam na drzewach do tego stopnia brudzą chodniki i ulice, że motocykliści przewracają się na śliskiej nawierzchni.

Z powodu szpaków, które o tej porze roku są postrachem rzymian i turystów, w kilku rejonach Wiecznego Miasta, zwłaszcza nad Tybrem, trzeba chodzić pod parasolem. W poniedziałek straż miejska została zmuszona zamknąć jedną z głównych ulic w centrum, bo było na niej ślisko i niebezpiecznie.

 

Zarząd włoskiej stolicy ponownie, jak w minionych latach, zwrócił się o pomoc do sokolników, by ich ptasi podopieczni odstraszyli ptactwo, wobec którego wszyscy są znów bezradni. Jak wyjaśniono na rzymskim Kapitolu, jest to "rozwiązanie wolne od przemocy, ekologiczne i naturalne". Ponadto włączane będą odstraszające sygnały dźwiękowe.

 

Władze Rzymu wybierają także inne naturalne sposoby rozwiązania problemów. Do ścinania trawy postanowiono zaangażować owce i kozy, by pasły się w parkach na peryferiach zastępując ekipy z kosiarkami.

 

WIDEO: Bożonarodzeniowa choinka na placu Świętego Piotra w Watykanie

 

 

 

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie