Jechał bez zapiętych pasów. W aucie miał pistolet, noże, narkotyki i łupy z kradzieży

Polska
Jechał bez zapiętych pasów. W aucie miał pistolet, noże, narkotyki i łupy z kradzieży
KWP Wrocław

52-letniego kierowcę zatrzymała wrocławska drogówka do kontroli. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli ponad 1600 porcji narkotyków, przedmioty pochodzące z kradzieży oraz nielegalnie posiadaną broń gazową. Kierowca nie miał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia.

Jadącego bez zapiętych pasów kierowcę zauważyli w czwartek policjanci wrocławskiej drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali go, by pouczyć o konieczności korzystania z pasów oraz ich funkcji ratującej życie. W trakcie kontroli okazało się, że zatrzymany nie posiadał żadnych dokumentów.


Po sprawdzeniu jego tożsamość w systemach informatycznych stwierdzili, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Był zdenerwowany, zaczął się pocić


Ponieważ zachowanie kierowcy było nienaturalne - był coraz bardziej zdenerwowany, zaczął się pocić i miał problem z logicznym formułowaniem wypowiedzi - mundurowi postanowili przeprowadzić dokładną kontrolę zarówno mężczyzny, jak i auta.


52-latek przyznał, że kilka godzin wcześniej zażywał amfetaminę i marihuanę. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli ponad 1600 porcji narkotyków. Były tam ukryte także leki, perfumy, wagi elektroniczne, sprzęt budowlany, telefony komórkowe, odzież z metkami, gotówka oraz pistolet gazowy.

 

 

Mężczyzna był już karany


Część z przedmiotów pochodziła z kradzieży lub służyła do ich popełnienia. 52-latek nie posiadał też wymaganego zezwolenia na posiadanie broni gazowej. Okazało się również, że mężczyzna był już wcześniej karany za różne przestępstwa.


Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. za obrót i posiadanie środków odurzających oraz za posiadanie broni gazowej bez zezwolenia. Sąd wydał też wobec niego postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

WIDEO: Obława CBŚP w Krakowie. Przemycali narkotyki warte 100 mln zł

 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie