Od 26 lat miał znęcać się nad rodziną. W szafie trzymał rewolwer i karabiny

Polska

54-letni mieszkaniec Orzysza (Warmińsko-Mazurskie) podejrzany jest o psychiczne znęcanie się nad rodziną. W trakcie przeszukania jego mieszkania i posesji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli siedem sztuk różnego rodzaju broni i blisko 250 sztuk amunicji. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Śledczy ustalili, że mężczyzna od 26 lat znęcał się psychicznie nad żoną oraz dziećmi. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że 54-latek będąc pod działaniem alkoholu wyzywał najbliższych, poniżał ich oraz nieustannie znęcał się nad nimi psychicznie. Do tego wyganiał z domu, groził pobiciem i pozbawieniem życia, a nawet spaleniem domu.

 

Policja sprawdza, czy miał pozwolenie na broń


Policjanci znaleźli w mieszkaniu i na posesji 54-latka broń i amunicję. Wśród nich był rewolwer, pistolet, broń długa, metalowa lufa czy drewniana kolba. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli siedem sztuk różnego rodzaju broni i blisko 250 sztuk amunicji.


Śledczy ustalają, czy mieszkaniec Orzysza miał stosowne pozwolenia oraz czy zabezpieczone sztuki broni są bronią w myśl przepisów Ustawy o broni i amunicji. Jeśli policjanci stwierdzą, że 54-latek posiadał broń palną lub amunicję bez wymaganego zezwolenia, usłyszy kolejny zarzut, za który grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie