PO chce informacji o działaniach MSWiA po doniesieniach o szczególnym traktowaniu Zielińskiego

Polska
PO chce informacji o działaniach MSWiA po doniesieniach o szczególnym traktowaniu Zielińskiego
PAP/Piotr Nowak

Posłowie PO zwrócili się w czwartek do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego o informację nt. działań podjętych po doniesieniach o rzekomym szczególnym traktowaniu wiceszefa SWiA Jarosława Zielińskiego przez podlaską policję. Resort odpowiada, że w tej sprawie trwa kontrola Komendy Głównej Policji.

Chodzi o pojawiające się w mediach doniesienia o tym, że podlaska policja całodobowo ochrania dom Zielińskiego, a jej funkcjonariusze przebierali się w mundury Służby Ochrony Państwa. Bożena Kamińska (PO) mówiła podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie, że o tych nieprawidłowościach informowali też sami policjanci z Podlasia.

 

- Zwracamy się do ministra Joachima Brudzińskiego o przekazanie informacji na temat wszystkich działań, które zostały podjęte w celu wyjaśnienia sytuacji, która ma miejsce w podlaskiej policji. Żądamy też informacji o wynikach kontroli, którą przeprowadza Komenda Główna Policji - oświadczył poseł Marek Wójcik (PO).

 

Zapowiedział, że Platforma wystąpi do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie kontroli w podlaskim garnizonie policji.


"Niech pokaże, że ma resztki honoru"

 

Tomasz Cimoszewicz (PO) zażądał "natychmiastowej dymisji" Zielińskiego. - Niech pokaże, że ma resztki honoru (...) odejdzie i pozwoli, aby etos policjanta został w końcu odbudowany i wzrosło zaufanie społeczne do policji - apelował poseł PO.

 

Wcześniej na pytania posłów PO w tej sprawie na sali plenarnej odpowiadał sekretarz stanu w MSWiA Paweł Majewski. Przypomniał, że sytuację w podlaskiej policji bada Komenda Główna Policji. - Kontroli podlega również podnoszony w mediach zarzut dotyczący rzekomego całodobowego zabezpieczenia jego (Zielińskiego) posesji - przekazał.

 

16 listopada Zieliński napisał na Twitterze, że "część mediów i polityków opozycji w odwecie za naruszenie interesów wpływowych dotąd grup" próbuje go skompromitować, "powielając wyssane z palca historie". "Jest to aż nadto czytelne, komu i czemu ma służyć ta nagonka" - podkreślił wiceszef MSWiA.

 

WIDEO: "Legitymowanie osób nie jest karą". Zieliński odpowiada Nowoczesnej ws. spotkań z politykami PiS

 

prz/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze