Do 83 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożarów w Kalifornii

Świat
Do 83 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożarów w Kalifornii
PAP/EPA/CAL FIRE BUTTE COUNTY / HANDOUT

Szeryf hrabstwa Butte Kory Honea ogłosił w środę wieczorem, że po znalezieniu kolejnych dwóch zwęglonych zwłok całkowita liczba ofiar pożarów wynosi obecnie 83. Jednocześnie z 1267 do 560 skróciła się lista nazwisk osób uznawanych za zaginione.

Pożary trapią północną i - w mniejszym stopniu - południową część Kalifornii od 8 listopada, kiedy to wybuchł pożar "Camp Fire" szalejący w północnej części stanu.

 

W środę - jak zaznacza agencja Associated Press - spadł tam pierwszy, od dawna oczekiwany, deszcz. Opady ograniczyły częściowo rozprzestrzenianie się ognia, ale, jeśli zgodnie z prognozami, podczas weekendu spadnie do 15 cm, to deszcze mogą stanowić wielkie utrudnienie przy dalszym poszukiwaniu ciał - zaznaczył szeryf Honea podczas środowej konferencji prasowej.

 

- Opady są dla nas poważnym problemem ze względu na potencjalne lawiny błotne i osunięcia, które mogą nieść zagrożenie dla życia członków ekip poszukiwawczych - podkreślił.

 

 

Agencja Associated Press zaznacza w komentarzu, że deszcze pogorszą warunki życiowe w prowizorycznych obozach, gdzie znajdują się ludzie ewakuowani z zagrożonych obszarów.

 

Władze oceniają, że pożary szalejące w Kalifornii są najbardziej niszczycielskim żywiołem w historii USA od początku bieżącego stulecia.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie