CBA zatrzymało na gorącym uczynku naczelnika Urzędu Skarbowego i komornika

Polska

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i komornika, którzy mieli przyjąć 150 tys. zł łapówki od przedsiębiorcy - potwierdził Piotr Kaczorek z CBA. Zatrzymano ich przy dzieleniu się pieniędzmi.

- Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali obu mężczyzn, przeszukali miejsca ich pracy oraz miejsca zamieszkania - potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura.

 

- Zatrzymaliśmy ich w urzędzie, gdy dzielili się łapówką od biznesmena - pieniędzmi uzyskanymi wcześniej przez jednego z nich w restauracji niedaleko Ostrowi - powiedział Kaczorek. Zaznaczył, że żaden z nich nie spodziewał się zatrzymania i akcji CBA.

 

- Czynności trwają, badane będą kolejne wątki - dodał.

 

 

Według agentów prowadzących sprawę i operację CBA, w zamian za łapówkę biznesmenowi miała być znacznie zmniejszona nałożona na niego wysoka kara finansowa - domiar finansowy. Zapewniali też biznesmena - wiedząc, że jego przewinienia skarbowe mogą być większe - że roztoczą nad nim parasol ochronny w US - wynika z ustaleń CBA.

 

Obaj zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, gdzie mają usłyszeć zarzuty korupcyjne - podał Kaczorek.

las/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie