Radny, który spowodował kolizję pod wpływem alkoholu, złożył swój mandat

Polska
Radny, który spowodował kolizję pod wpływem alkoholu, złożył swój mandat
zdj. ilustracyjne/policja.pl

Wybrany w ostatnich wyborach samorządowych do rady powiatu radomszczańskiego (woj. łódzkie) Wiesław K. złożył w poniedziałek rezygnację ze swojego mandatu. Jego decyzja związana jest z kolizją, którą w ubiegłym tygodniu spowodował będąc pod wpływem alkoholu.

O rezygnacji z funkcji radnego poinformował dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim Szymon Kopka. Jak powiedział, pismo w tej sprawie zostało złożone w poniedziałek rano.

 

"Wypił »naparsteczek« alkoholu"

 

W piątek radny PiS Wiesław K. uderzył swoim autem w ogrodzenie jednej z posesji w Radomsku. Jak się okazało, miał prawie promil alkoholu we krwi. Według "Gazety Radomszczańskiej", która opisała zdarzenie, K. mówił, że wypił "naparsteczek" alkoholu, a wcześniej brał leki i nie wiedział, że takie zmieszanie substancji zadziała właśnie w ten sposób.

 

 

Po zdarzeniu, posłanka PiS i b. prezydent Radomska Anna Milczanowska napisała na jednym z portali społecznościowych, że radny podjął decyzję o zrzeczeniu się mandatu radnego. "W naszych szeregach nie ma przyzwolenia na lekceważenie prawa i norm moralnych, bez względu na to, czy są to członkowie Prawa i Sprawiedliwości czy kandydaci popierani przez PiS" - napisała.

 

Byłem radnemu grozi surowa kara

 

Mężczyźnie może grozić kara do 2 lat więzienia, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Jak poinformowała Milczanowska, mandat obejmuje teraz Edyta Sapis-Drozdek, jako następna na liście pod względem otrzymanych głosów. "Jest to doświadczony samorządowiec i osoba doskonale znająca problemy naszego miasta i powiatu" - napisała na portalu.

 

Wiesław K., był w 2016 roku kandydatem PiS w przedterminowych wyborach na prezydenta Radomska. Ich przeprowadzenie zarządziła ówczesna premier Beata Szydło po tym jak dotychczasowa prezydent miasta Anna Milczanowska dostała się do Sejmu i zrezygnowała z zajmowanego stanowiska. Wiesław K. przegrał w II turze z Jarosławem Ferencem.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie