Radny PiS miał spowodować kolizję pod wpływem alkoholu. "To wujek prezydenta Dudy"

Polska
Radny PiS miał spowodować kolizję pod wpływem alkoholu. "To wujek prezydenta Dudy"
Polsat News

- Kierujący Volkswagenem Passatem uderzył w znak drogowy, a następnie w ogrodzenie posesji. Badanie alkomatem wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie - powiedziała polsatnews.pl kom. Aneta Wlazłowska z policji w Radomsku (Łódzkie). "Gazeta Radomszczańska" twierdzi, że kierowcą był Wiesław K., nowy radny powiatowy PiS. Prywatnie to wujek prezydenta Andrzeja Dudy - informuje portal radomsko24.pl.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 14:30 przy ul. Grota Roweckiego w Radomsku.

 

- Kierujący Volkswagenem Passatem 64-latek uderzył w znak drogowy, a następnie w ogrodzenie posesji. Badanie alkomatem wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie - powiedziała polsatnews.pl kom. Aneta Wlazłowska z policji w Radomsku.

 

Jak dodała, świadkowie zdarzenia uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę.

 

64-latek ma odpowiedzieć przed sądem. Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów lub grzywna.

 

Złoży wniosek o rezygnację z mandatu radnego

 

"Gazeta Radomszczańska" informuje, że sprawcą kolizji był Wiesław K. - nowy radny powiatowy PiS kadencji 2018-2023.

 

Wiesław K. stwierdził w rozmowie z "Gazetą", że przed zdarzeniem, o godz. 10, wziął leki, ponieważ walczy z krwiakiem, jednak "nie doczytał ulotki". Mężczyzna miał wypić "naparsteczek alkoholu" i "nie sądził, że tak zadziała". Jak informuje "Gazeta", do kolizji doszło raptem 300 metrów od jego domu.

 

W piątek K. poinformował zarząd regionalny PiS, że w poniedziałek złoży wniosek o rezygnację z mandatu radnego. I nie ma to związku z piątkową kolizją, tylko z chorobą. Zapowiedział, że w sądzie przedstawi dokumentację lekarską i ma nadzieję na łagodny wyrok - twierdzi "Gazeta Radomszczańska".

 

Kandydował w wyborach na prezydenta miasta

 

Wiesław K. był wieloletnim prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. W 2016 roku startował na prezydenta Radomska w przedterminowych wyborach. Przegrał wówczas w drugiej z Jarosławem Ferencem (KWW "Razem dla Radomska"). W tegorocznych wyborach samorządowych zdobył mandat do rady powiatu. 

 

Mężczyzna to prywatnie wujek prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy - informuje portal radomsko24.pl.

 

Lokalna Telewizja NTL zamieściła na Facebooku filmik z momentu wypadku, który otrzymała od widza.

 

zdr/ polsatnews.pl, radomszczanska.pl, radomsko24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie