Biskupi na Jasnej Górze min. o ochronnie dzieci przed nadużyciami seksualnymi

Polska
Biskupi na Jasnej Górze min. o ochronnie dzieci przed nadużyciami seksualnymi
Jim, the Photographer/CC BY 2.0

Ochrona dzieci i młodzieży przed nadużyciami, ogólnopolskie inicjatywy duszpasterskie oraz bieżące kwestie dotyczące Kościoła, to główne tematy 381. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które w poniedziałek odbędzie się na Jasnej Górze. Po zakończeniu obrad biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.

Rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik poinformował, że biskupi będą omawiali stanowisko w sprawie ochrony dzieci i młodzieży przed nadużyciami seksualnymi, co zostało zapowiedziane podczas wrześniowego Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Płocku.

 

- Ta kwestia jest niezwykle ważna dla Episkopatu Polski, księża biskupi traktują ją bardzo poważnie - powiedział ks. Rytel-Andrianik.

 

Dodał, że biskupi będą dyskutowali również o ogólnopolskich inicjatywach duszpasterskich, zgłaszanych przez różne grupy i wspólnoty. Przed rozpoczęciem obrad zbierze się Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

 

Bezpośrednio po zakończeniu Zebrania Plenarnego KEP biskupi rozpoczną na Jasnej Górze swoje doroczne rekolekcje, które będą trwały do czwartku 22 listopada. W tym roku rekolekcje poprowadzi franciszkanin o. Ernest Siekierka. Rozważania będą skupione wokół tematu: "Przed ukrzyżowanym Panem ze św. Franciszkiem z Asyżu”.

 

Po zakończeniu obrad Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, około godz. 16.30 w Sali Różańcowej na Jasnej Górze przewidziana jest konferencja prasowa.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie