80-latka wyszła na grzyby. Od 4 dni trwają jej poszukiwania przy użyciu śmigłowca i dronów

Polska
80-latka wyszła na grzyby. Od 4 dni trwają jej poszukiwania przy użyciu śmigłowca i dronów
Galeria zdjęć (11)

80-letnia Stanisława Blat, mieszkanka wsi Wielisławice (Lubuskie), wyszła w czwartek około godziny 12 na grzyby, prawdopodobnie do pobliskiego lasu. Do chwili obecnej nie wróciła do miejsca zamieszkania, nie nawiązała również żadnego kontaktu. W poszukiwaniach bierze udział kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz służby leśne i mieszkańcy miejscowości, z której pochodziła kobieta.

80-letnia Stanisława Blat z Wielisławic (powiat strzelecko-drezdenecki) w chwili wyjścia z domu ubrana była w ciemną bluzę i spodnie, a na głowie miała opaskę. Kobieta zabrała ze sobą białe wiadro. Co charakterystyczne, poruszała się o lasce.


Kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz służby leśne przeczesały okoliczne lasy i pola, sprawdzili zabudowania. W akcję zaangażowali się również mieszkańcy Wielisławic.


W działaniach wykorzystano policyjny śmigłowiec, drony z kamerami termowizyjnymi oraz specjalnie wyszkolone psy ratownicze. Policjanci sprawdzają każdą informację, która może przyczynić się do odnalezienia zaginionej.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie