15-latka zgłosiła próbę porwania. Policja szuka świadków zdarzenia

Polska
15-latka zgłosiła próbę porwania. Policja szuka świadków zdarzenia
Google Maps
Droga w Widlinie

Policjanci z Kartuz (Pomorskie) pracują nad zgłoszeniem dotyczącym możliwej próby porwania 15-latki. Do zdarzenia miało dojść w piątek rano w miejscowości Widlino. Mężczyzna miał próbować wciągnąć do auta nastolatkę czekającą na przystanku na autobus.

Jak poinformowała w poniedziałek Daria Olchowik, oficer prasowa kartuskiej Komendy Powiatowej Policji, w piątek po południu do jednej z jednostek podległych tej komendzie zgłosiła się kobieta z 15-letnią córką. Dziewczyna poinformowała, że tego dnia rano, gdy czekała na autobus, przy przystanku w Widlinie, zatrzymało się auto, którego kierowca nagabywał ją, a następnie próbował wciągnąć do pojazdu.

 

Olchowik wyjaśniła, że na szczęście działania mężczyzny okazały się nieskuteczne: odjechał on z przystanku. - Policjanci zabezpieczają monitoring z okolic miejsca, gdzie miało dojść do zdarzenia - poinformowała.

 

Dodała, że policja apeluje też o kontakt osoby, które przejeżdżały przez Widlino ok. godz. 6.50 rano, kiedy miało dojść do zdarzenia lub widziały coś podejrzanego.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie