Wyprzedzała na pasach, jechała 117 km/h. Za tę przejażdżkę zebrała 25 punktów karnych

Polska
Wyprzedzała na pasach, jechała 117 km/h. Za tę przejażdżkę zebrała 25 punktów karnych
Pixabay.com/qimono

Elbląska policja zatrzymała 39-letnia kobietę, która jadąc w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość, wyprzedzała niebezpiecznie inne pojazdy oraz przejeżdżała linie ciągłe. Za szereg wykroczeń kobieta "zebrała" jednorazowo 25 punktów karnych i została ukarana mandatem w wysokości 1300 zł. Zatrzymano również jej prawo jazdy.

39-letnia kobieta została zatrzymana w środę przez policyjny patrol ruchu drogowego z Elbląga - poinformował Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

 

"Spieszyła się na ważne spotkanie"

 

Policyjny patrol z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zauważył Hondę CR-V jadącą z nadmierną prędkością i wyprzedzającą inne pojazdy w sposób niebezpieczny. Kierująca tym pojazdem została nagrana wideorejestratorem w momencie, gdy wyprzedzała inne auto na skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych, przejeżdżała linie ciągłe na jezdni oraz jechała przez obszar zabudowany z prędkością 117 km/h - w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

 

Policjanci zatrzymali ją do kontroli. Od siedzącej za kierownicą 39-latki usłyszeli, że "spieszy się na ważne spotkanie" i stąd nadmierna prędkość.

 

Zebrała 25 punktów karnych

 

Spotkanie z policjantami zakończyło się dla niej "zebraniem" łącznej liczby 25 punktów karnych oraz mandatach karnych w wysokości łącznie 1300 złotych za popełnione wykroczenia drogowe.

 

39-latce zatrzymano także prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kobieta była trzeźwa - podała elbląska policja.

 

WIDEO: Kobieta próbowała wyminąć wypadek i uderzyła w drzewo. Zginęła na miejscu 

 

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie