Warszawa: 37 nowych radiowozów otrzymały stołeczne komendy rejonowe

Moto

W czwartek na pl. Zamkowym odbyło się uroczyste przekazanie 37 nowych radiowozów dla Komendy Stołecznej Policji. Auta kupiono za pieniądze samorządu warszawskiego i Komendy Głównej Policji. Hybrydowe pojazdy zostały poświęcone przez kapelana stołecznej policji ks. Józef Jachimczak. W obrzędzie poświęcenia wziął także udział prawosławny kapelan policji ks. Andrzej Bołbot.

W czwartek w Warszawie funkcjonariusze stołecznej policji otrzymali 37 nowych radiowozów marki toyota - wszystkie z napędem hybrydowym.

 

Najpierw poświęcenie, potem wręczenie kluczyków

 

Samochody przeznaczone zostały dla siedmiu komend rejonowych i dla komisariatów specjalistycznych Komendy Stołecznej Policji. Auta kupiono za pieniądze samorządu warszawskiego i Komendy Głównej Policji.

 

Przed wręczeniem kluczyków, auta poświęcił kapelan stołecznej policji ks. Józef Jachimczak. W obrzędzie poświęcenia wziął także udział prawosławny kapelan policji ks. Andrzejem Bołbot.

 

 

Po pięć radiowozów otrzymały stołeczne oddziały nr I, III, IV, V, VI oraz VII. Oddział II otrzymał ich sześć, a komisariat policji portu lotniczego Warszawa-Okęcie - jeden. Wszystkie wyjadą na ulice Warszawy już w czwartek.

 

Wyposażenie za prawie 3,5 mln złotych

 

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała podczas uroczystości, że do końca roku miasto przekaże policji jeszcze 14 radiowozów. "W trakcie moich kadencji przekazaliśmy łącznie 420 pojazdów różnego typu, a w tym 371 radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych" - przypomniała.

 

 

 

Wskazała również, że tylko w tym roku miasto kupiło wyposażenie na rzecz KSP za prawie 3,5 mln złotych, a w ciągu 12 lat ta kwota przekroczyła 168 mln złotych.

 

Pieniądze te poszły m.in. na zakup sprzętu i wyposażenia (33 mln złotych), adaptację zawodową nowych policjantów, konie, nagrody i na zakupy bieżące (134 mln zł).

 

 

"Satysfakcja z bezpieczeństwa"

 

Zdaniem Gronkiewicz-Waltz dzięki środkom zainwestowanym w policję "mamy dużą satysfakcję z poziomu bezpieczeństwa w Warszawie, który od lat utrzymuje się na wysokim poziomie".

 

- To zasługa policji, bo to dzięki ich wytężonej pracy Warszawa jest miastem bezpiecznym, o wiele bezpieczniejszym niż inne stolice europejskie - powiedziała prezydent stolicy.

 

WIDEO: Strzały przed komisariatem w Opolu. Zginął 43-letni mężczyzna

 

las/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie