Mężczyzna pobił, kobieta przejechała. Nie pomogli ofierze. Teraz stanęli przed sądem

Polska

Krzysztof M. pobił 20-latka, po czym pozostawił go nieprzytomnego na jezdni. Kierująca samochodem Marta Sz. przejechała po leżącym i zatrzymała się na chwilę, lecz nie udzieliła mu pomocy. W środę ruszył proces, w którym oboje są oskarżeni. Ich ofiara była w sądzie, ale nie będzie zeznawać - od czasu napaści i wypadku jest w stanie wegetatywnym.

Do zdarzenia doszło 28 października 2017 r. ok. godz 2:24 przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. Albert świętował swoje 20. urodziny. Wracał z imprezy, minął się na chodniku z Krzysztofem M. Obaj byli podchmieleni. Między mężczyznami miało dojść do wymiany zdań, sprzeczki. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. 

 

Na nagraniu widać, jak napastnik dwukrotnie uderza pięścią w twarz innego mężczyznę. Pokrzywdzony po zadanych ciosach upada na jezdnię, a sprawca odchodzi z miejsca zdarzenia. Chwilę później, po pozostawionym na jezdni mężczyźnie, przejeżdża samochód. Albert w wyniku odniesionych obrażeń trafił w ciężkim stanie do szpitala. 

 

"Jest mi bardzo przykro"

 

- Uderzyłem pokrzywdzonego dwa razy w twarz, bo zostałem przez niego obrażony. (...) Jest mi bardzo przykro z tego powodu, co się stało. Chciałbym przeprosić rodziców pana Alberta, za to co się wydarzyło - mówił podczas rozprawy Krzysztof M. 

 

Oskarżony nie pamięta , co mówił Albert, jak go obraził. Pamięta jednak, że uderzył i zostawił nieprzytomnego chłopaka na jezdni przed nadjeżdżającym samochodem. Krzysztof M. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

 

Druga oskarżoną jest Marta Sz. To ona kierowała samochodem i przejechała po Albercie. Choć się zatrzymała - odjechała z miejsca nie udzielając leżącemu pomocy. Za to grozi jej do trzech lat więzienia.  

 

Albertowi w sądzie towarzyszą rodzice.

 

- Nadal jest niekomunikatywny, nie można się z nim porozumieć. Ale my, rodzice, wiemy, kiedy jest mu dobrze, a kiedy jest mu źle - powiedział Przemysław Radomski, ojciec poszkodowanego. 

 

WIDEO - Śmiertelne potrącenie na pasach w Jeleniej Górze. Zatrzymano sprawców

 

 

WIDEO - Potrącenie pieszego na pasach. Kierowca nawet nie zwolnił

 

msl/dro/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie