Kierowca mercedesa zatrzymał się na czerwonym świetle. Dalej nie pojechał, bo zasnął [WIDEO]

Moto

Kierowca osobowego samochodu dojechał do skrzyżowania w Olsztynie i zatrzymał się przed sygnalizatorami świetlnymi. Po zmianie świateł auto nie ruszyło. Inni kierowcy, którzy podbiegli do pojazdu zauważyli śpiącego młodego mężczyznę. Nie pomogły krzyki i pukanie. Dopiero policjanci wybili szybę i wyciągnęli kierowcę, który się obudził został przewieziony do szpitala. Nie miał prawa jazdy.

Oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki otrzymał informację, że na skrzyżowaniu ul. Krasickiego z ul. Wilczyńskiego na środku jezdni stoi osobowy mercedes. Świadkowie zajścia, przekazali również informację, że za kierownicą pojazdu siedzi młody mężczyzna, z pojazdu dobiega głośna muzyka, silnik w samochodzie cały czas jest włączony, a kierowca nie reaguje na stukanie w szybę.

 

Wybili szybę i wyciągnęli zza kierownicy

 

Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Mężczyzna wciąż nie reagował na próby nawiązania z nim kontaktu, sprawiał wrażenie nieprzytomnego, dlatego funkcjonariusze podjęli decyzję o wybiciu szyby w pojeździe, aby wydostać mężczyznę na zewnątrz. Istniała realna obawa, że młody kierowca może mieć kłopoty ze zdrowiem. Policjanci zbili szybę, wydostali mężczyznę.

 

Kierowca obudził się. Policjanci przekazali go w ręce ratowników medycznych, którzy zawieźli mężczyznę do szpitala w Olsztynie na obserwację. Wstępne badanie nie potwierdziło, aby kierowca był chory. Badanie alkomatem nie potwierdziło obecności alkoholu w organizmie 32-latka.

 

Brak logiki, brak prawa jazdy

 

Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć, co było przyczyną zaśnięcia na środku ulicy. W związku z podejrzeniem, że powodem mogło być przedawkowanie środków odurzających, mieszkańcowi Olsztyna została pobrana krew, której analiza pozwoli dokładnie ustalić, czy młody mężczyzna nie wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem środków odurzających.

 

Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 32-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd na policyjnym parkingu. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

 

Po otrzymaniu wyników badania krwi 32-latka, będzie możliwe przedstawienie mu ewentualnych zarzutów kierowania w stanie po użyciu środków odurzających.

 

Przebieg interwencji policji zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 

hlk/ polsanews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie