Szef Pentagonu powitał ministra Mariusza Błaszczaka

Świat
Szef Pentagonu powitał ministra Mariusza Błaszczaka
Twitter.com/Ministerstwo Obrony Narodowej

Nasza propozycja odnośnie stałej obecności sił amerykańskich w Polsce została dobrze przyjęta w Pentagonie, posuwamy się w tej sprawie naprzód - powiedział we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak po spotkaniu z szefem Pentagonu Jamesem Mattisem.

Mariusz Błaszczak powiedział, że podczas spotkania z Mattisem usłyszał konkretne propozycje odnoszące się do polskiego projektu stałej bazy amerykańskiej w Polsce.

 

- Usłyszeliśmy pierwsze oceny Pentagonu, posuwamy się w tej sprawie naprzód, ale trzeba podkreślić, że jesteśmy w trakcie pewnego procesu, więc nic nie stanie się nagle - oświadczył Błaszczak.

 

Szef resortu obrony narodowej podkreślił, że było to dopiero drugie spotkanie robocze w tej sprawie, więc za wcześniej jest mówić o konkretach. Dodał, że będą kolejne spotkania, a "atmosfera jest dobra".

 

- Naszym wspólnym celem jest bezpieczeństwo - moim bezpieczeństwo Polski, a Stanów Zjednoczonych bezpieczeństwo całego świata - powiedział Błaszczak.

 

Piąta wizyta w Waszyngtonie

 

Jest to już drugie spotkanie Mariusza Błaszczaka z jego amerykańskim odpowiednikiem i jego piąta wizyta w Waszyngtonie od czasu objęcia stanowiska szefa resortu.

 

 

Wcześniej, przed rozmowami w Pentagonie, Błaszczak spotkał się z republikańskim senatorem z Arizony Jonem Kylem, który został wybrany do Senatu w miejsce Johna McCaina, zmarłego latem.

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie