Szef KPRM prostuje wypowiedź o rekonstrukcji rządu

Polska
Szef KPRM prostuje wypowiedź o rekonstrukcji rządu

Decyzja o zmianach w rządzie nie zapadła, ale one muszą nastąpić - ocenił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk pytany o rekonstrukcję rządu w związku z kandydowaniem niektórych ministrów do PE. To decyzja kierownictwa PiS i premiera - dodał. Wieczorem na swoim profilu na Twitterze sprostował wypowiedź pisząc, "że żadne zmiany w rządzie nie są planowane".

Szef KPRM w poniedziałek był pytany w TVN24 o ewentualne zmiany w rządzie związane z kandydowaniem do Parlamentu Europejskiego m.in. wicepremier Beaty Szydło i minister ds. pomocy humanitarnej Beaty Kempy.

 

- O zmianach w rządzie na pewno będzie informował premier, gdyby do nich miało dojść. One muszą nastąpić. Bo rzeczywiście te osoby, które pan wymienił oraz inne myślą o Parlamencie Europejskim - powiedział Dworczyk, dodając, że zmiany nastąpią przed kampanią wyborczą do PE.

 

"To decyzja kierownictwa PiS, w tym premiera"

 

- Ale nie znam dokładnej daty. Decyzja nie zapadła, to decyzja kierownictwa PiS, w tym premiera - dodał szef KPRM.

 

W ubiegłym tygodniu wicepremier Beata Szydło poinformowała, że bierze pod uwagę start do europarlamentu.

 

- Wielokrotnie mówiłam i podtrzymam to i teraz, że taka propozycja się pojawiła i jest to propozycja, którą bardzo poważnie biorę pod uwagę - powiedziała Szydło.

 

 

W związku z moją nieprecyzyjną wypowiedzią w jednym z programów telewizyjnych chciałbym podkreślić, że żadne zmiany w rządzie nie są planowane, a decyzje ws. list do europarlamentu jeszcze nie zapadły - napisał w poniedziałek na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

msl/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!