Dworczyk: nie mogę uwierzyć, że jedynym przesłaniem Tuska są słowa o "współczesnych bolszewikach"

Polska
Dworczyk: nie mogę uwierzyć, że jedynym przesłaniem Tuska są słowa o "współczesnych bolszewikach"
Twitter.com/Michał Dworczyk

Nie mogę uwierzyć, że Donald Tusk przyjeżdża do ojczyzny i w przeddzień Święta Niepodległości jedynym jego przesłaniem są słowa o „współczesnych bolszewikach”. Cały czas ufam, że jutro wszyscy połączymy się we wspólnym świętowaniu - napisał w sobotę na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

"Wciąż nie mogę uwierzyć, że Donald Tusk przyjeżdża do Ojczyzny i w przeddzień Święta Niepodległości jedynym jego przesłaniem są słowa »współczesnych bolszewikach«. Cały czas ufam, że jutro wszyscy połączymy się we wspólnym świętowaniu setnej rocznicy odzyskania Niepodległości" - napisał Dworczyk.

 

Jeśli Józef Piłsudski i Lech Wałęsa mogli pokonać bolszewików, a obaj mieli o wiele trudniejszą sytuację niż jest dzisiaj, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików - mówił w sobotę w Łodzi b. premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk do uczestników Igrzysk Wolności.

 

Apelował, by bronić wolności i praw Polaków oraz by bronić wolności i polskiej niepodległości.

 

B. premier wygłosił podczas Igrzysk Wolności wykład "11 Listopada 2018. Polska i Europa. Dwie rocznice, dwie lekcje". Igrzyska Wolności to interdyscyplinarne wydarzenie z udziałem przedstawicieli środowisk naukowych, organizacji pozarządowych, polityków i pisarzy.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie