Pomorskie: 3 zatrzymanych - mogą mieć związek z organizacją o skrajnie nacjonalistycznych poglądach

Polska
Pomorskie: 3 zatrzymanych - mogą mieć związek z organizacją o skrajnie nacjonalistycznych poglądach
KWP w Gdańsku

Tysiące ulotek, naklejek, rysunków i innych materiałów propagujących tzw. mowę nienawiści znaleźli funkcjonariusze gdańskiej policji i ABW. Zatrzymano trzech mężczyzn. Przedstawiono im zarzuty m.in. posiadania, rozpowszechniania i prezentowania treści o charakterze faszystowskim lub nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych lub rasowych. Grozi im do 2 lat więzienia.

Jak informuje KWP w Gdańsku, zatrzymani to mieszkańcy woj. pomorskiego, którzy "mogą mieć związek z organizacją o skrajnie nacjonalistycznych poglądach".

 

fot. KWP w Gdańsku 

W miejscach ich zamieszkania, policjanci znaleźli liczne materiały przedstawiające symbole, znaki i rysunki faszystowskie oraz treści świadczące o rasizmie. Zabezpieczono komputery, dyski, sztylet z symbolem swastyki oraz tysiące ulotek i naklejek propagujących mowę nienawiści.

 

 

 

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Przedstawiono im zarzuty m.in. posiadania, rozpowszechniania i prezentowania treści o charakterze faszystowskim lub nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych lub rasowych.

msl/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie