"Prawa zdobywa się w walce". Demonstracja antyfaszystowska w Warszawie

Polska
"Prawa zdobywa się w walce". Demonstracja antyfaszystowska w Warszawie
facebook.com/koalicjaantyfaszystowska

"Faszyści Brzytwą Rządzących", "Stop chrystianizacji Europy" - takie m.in. hasła nieśli uczestnicy marszu "Za Wolność Waszą i Naszą. Prawa zdobywa się w walce", który przeszedł ulicami stolicy. Maszerujący skandowali "Warszawa wolna od faszyzmu". Marsz zorganizowała Koalicja Antyfaszystowska, utworzona przez kilkanaście ugrupowań i stowarzyszeń.

Udało nam się przejść bez ekscesów, bezpiecznie. Pokazaliśmy, że 11 listopada można świętować w sposób tolerancyjny, tańcząc i dobrze się bawiąc bez nienawiści - powiedziała polsatnews.pl Lidia Domańska, rzeczniczka Koalicji Antyfaszystowskiej. 

 

Według szacunków organizatorów, w marszu wzięło udział ok. 8 tys. osób.

 

Jego uczestnicy przynieśli w niedzielę transparenty z hasłami: : "ONR idź na »Kler«", "Róż Brokat Antyfaszyzm", "Faszyści Brzytwą Rządzących", "PiS promuje faszystów", "Za wolność waszą i naszą", "Stop chrystianizacji Europy". Kilkaset osób skanduje "Warszawa wolna od faszyzmu".  

 

 

Według dziennikarzy relacjonujących zdarzenie, manifestację ochraniało wielu policjantów. Dziennikarz RMF FM Patryk Michalski mówił, że osoby w kominiarkach próbują prowokować funkcjonariuszy. 

 

Z powodu demonstracji wstrzymany był ruch komunikacji miejskiej i samochodów na trasie marszu. Autobusy kierowane są objazdami.

 

facebook.com/koalicjaantyfaszystowska

 

 

mta/jm/dro/ polsatnews.pl, RMF, wyborcza.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie