Kierowcy "gubią" pnie drzew na ulicy w Brzegu. "Może skończyć się tragedią"

Polska
Kierowcy "gubią" pnie drzew na ulicy w Brzegu. "Może skończyć się tragedią"
KPP Brzeg

Trwają poszukiwani kierowców, którzy od kilku dniach "gubią" olbrzymie, ważące kilkaset kilogramów pnie drzew na jednej z ulic Brzegu (Opolskie). Rzecznik brzeskiej policji Patrycja Kaszuba zachowanie kierowców ocenia jako skrajnie niebezpieczne, które może skończyć się tragicznie.

Według ustaleń policji, w ciągu ostatnich kilku dni co najmniej dwa razy kierujący ciężarówką z ładunkiem pni drzew przejechał pod wiaduktem w okolicy Armii Krajowej.


Ze względu na fakt, że wiadukt jest stosunkowo niski, część ładunku spada na jezdnię. Mimo to kierowca (lub kierowcy) ciężarówki nie zatrzymał się, zostawiając ważące kilkaset kilogramów kłody na drodze.

 

"Olbrzymie kłody, które strażacy musieli ciąć na części"


- Jesteśmy przekonani, że kierowca, czy też kierowcy, musieli odczuć uderzenie towarzyszące utracie części ładunku. To były olbrzymie kłody, które strażacy musieli ciąć na części, żeby usunąć je z drogi. Łatwo sobie wyobrazić, co stałoby się z kierowcą i pasażerami samochodu, który jechałby za taką ciężarówką lub wjechał w leżąca przeszkodę - podkreśla Kaszuba.


Policja sprawdza zapisy miejskiego monitoringu, aby ustalić sprawcę lub sprawców zdarzeń, które mogły skończyć się tragedią. Apeluje też do kierowców ciężarówek, by zwracali uwagę na znaki określające dopuszczalną wysokość pojazdów pod wiaduktami i mostami przed wyborem trasy.

 

Za nieodpowiednie zabezpieczenie przewożonego ładunku kierowcom grozi kara do 500 złotych.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie