Kierowca audi z promilami, a pasażer z narkotykami. Dachowali i uciekli

Polska
Kierowca audi z promilami, a pasażer z narkotykami. Dachowali i uciekli
KPP Golub-Dobrzyń

Osobowe audi dachowało i wpadło do przydrożnego rowu na drodze wojewódzkiej we wsi Wojnowo (Kujawsko-Pomorskie). Policjanci, którzy udali się we wskazane przez zgłaszających miejsce, nikogo w aucie nie znaleźli. Kierowcę i pasażera znaleziono kilkaset metrów od miejsca kolizji.

Informację o zdarzeniu drogowym dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu otrzymał w środę około godz. 10:40.


Patrol drogówki, który dotarł do wsi Wojnowo (droga wojewódzka nr 556) znaleźli w przydrożnym rowie wywrócone osobowe audi. Kierowca i pasażer oddalili się od auta przed przebyciem policji.


Znaleziono ich kilkaset metrów od miejsca kolizji. Po wylegitymowaniu 18-letniego mieszkańca gminy Zbójno, który kierował pojazdem, i 26-letniego pasażera mieszkańca powiatu lipnowskiego, okazało się, że mężczyźni mieli powody, by próbować uniknąć spotkania ze stróżami prawa.

 

Mężczyznom mogą trafić do więzienia na 3 lata 


18-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast, również nietrzeźwy pasażer posiadał przy sobie porcję marihuany.


Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Następnego dnia usłyszeli zarzuty. 18-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Natomiast 26-latek odpowie za posiadanie narkotyków. W obu przypadkach maksymalna kara, jak im grozi, to 3 lata pozbawienia wolności.

 

 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie