Most na Warcie we Wronkach ponownie otwarty. "Decyzja zostanie odebrana z ulgą"

Polska
Most na Warcie we Wronkach ponownie otwarty. "Decyzja zostanie odebrana z ulgą"
Polsat News

Ruch pieszy i rowerowy oraz ruch pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t z ograniczeniem prędkości do 40 km/h zostaną dopuszczone na moście we Wronkach - poinformował w czwartek rzecznik wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

Most we Wronkach (Wielkopolskie) stanowi ciąg drogi wojewódzkiej nr 182, którą nadzoruje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu (WZDW). Pod koniec sierpnia została przeprowadzona kontrola obiektu przez wielkopolskiego wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. 29 sierpnia wydano decyzję o zamknięciu obiektu.

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował w czwartek, że decyzja Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w sprawie mostu we Wronkach została wydana w czwartek i przesłano ją już do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, od którego zależy, kiedy most zostanie otwarty. Na moście miałby być dopuszczony ruch pieszy i rowerowy oraz ruch pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t z ograniczeniem prędkości do 40 km/h.

 

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że w związku z zamknięciem mostu "ostatni czas był wyjątkowo trudny dla mieszkańców Wronek".

 

- Decyzja Pani Inspektor z pewnością przez wiele osób i lokalnych firm zostanie odebrana z ulgą. Ponadto, na zarządcę mostu zostały nałożone określone obowiązki związane z użytkowaniem mostu, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo mieszkańcom Wronek - podkreślił wojewoda.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie