Ekipa remontowa znalazła historyczne dokumenty w Urzędzie Skarbowym w Elblągu

Polska
Ekipa remontowa znalazła historyczne dokumenty w Urzędzie Skarbowym w Elblągu
Urząd Skarbowy w Elblągu

Podczas remontu budynku Urzędu Skarbowego w Elblągu znaleziono dokumenty i gazety pochodzące z lat 30 i 40. XX w. - poinformowała rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Renata Kostowska. Ich stan jest bardzo dobry, teraz będą oczyszczone i odczytane.

Kostowska poinformowała, że do odkrycia starych dokumentów i gazet doszło podczas wymiany stolarki okiennej w Urzędzie Skarbowym w Elblągu. Znaleziono je w nadprożu okiennym jednego z okien na parterze budynku.

 

- Ekipa remontowa podczas prac budowlanych natknęła się na historyczne dokumenty z lat 30-tych i 40-tych ubiegłego wieku. Były to między innymi formularze, fragmenty dokumentów, gazety - wszystko w języku niemieckim - poinformowała Kostowska i dodała, że dokumenty przeleżały w tak nietypowym miejscu kilkadziesiąt lat, a mimo to ich stan jest "zadziwiająco dobry".

 

Całość znaleziska pracownicy skarbówki przekazali do Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu, gdzie zajmą się nimi specjaliści.

 

- Dokumenty będą oczyszczone i odczytane, dzięki czemu będzie wiadomo, czego dotyczą i jaka wiąże się z nimi historia - dodała Kostowska.

 

Urząd Skarbowy w Elblągu

 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie