100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczczą różańcem

Polska
100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczczą różańcem
Flickr/FotoKatolik

W sobotę, w wigilię Święta Niepodległości, w parafiach w całej Polsce wierni będą modlić się na różańcu w intencji ojczyzny - czytamy we wtorkowym wydaniu "Naszego Dziennika".

Jak informuje "Nasz Dziennik", inicjatywa modlitewnego czuwania powstała podczas podsumowania pierwszego powojennego Kongresu Różańcowego, który odbył się we wrześniu 2017 r. na Jasnej Górze. W akcję włączył się nie tylko Żywy Różaniec, ale wszystkie środowiska różańcowe obecne na kongresie.

 

"Wspólnoty Żywego Różańca obecne są niemal w każdej parafii w Polsce i należy do nich ponad 2 miliony osób. 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczczą Różańcem - modlitwą, która towarzyszy im codziennie" - czytamy dalej. Według "Naszego Dziennika" do włączenia się w akcję zaproszeni są nie tylko członkowie wspólnot, lecz wszyscy - także osoby, które z różnych względów, np. zdrowotnych, nie będą mogły przyjść tego dnia do kościoła; mogą one "ofiarować tego dnia w intencji ojczyzny swoje cierpienia, inne post".

 

Zdaniem autora artykułu, modlitwa różańcowa 10 listopada będzie dziękczynieniem za to, że przed stu laty Polska odzyskała niepodległość. Drugim celem będzie "otoczeniem modlitwą współczesnej Polski".

 

Według "Naszego Dziennika" czuwania w parafiach odbędą się w sobotę 10 listopada od 18:00 do 21:00. Program opracowany przez krajowego moderatora Żywego Różańca ks. Szymona Muchę został przekazany do wszystkich parafii. Znalazła się w nim msza św. w intencji ojczyzny, modlitwa różańcowa, adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. "Podczas gdy wiele uroczystości dopiero będzie przygotowywanych, my niejako na drugim planie, z dala od zgiełku, w ciszy kościołów przed Najświętszym Sakramentem będziemy otaczać Polskę modlitwą i polecać ją Bogu" - zapowiedział sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła ks. Maciej Będziński.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie