Modlitwą w Marsz Równości w Lublinie. "Za zło, które ma dokonać się na ulicach"

Polska

- Nie możemy siedzieć z założonymi rękami, kiedy dzieją się w Lublinie takie rzeczy, kiedy próba obalenia porządku prawnego zuchwale dotarła do bram naszego miasta - przekonuje miejscowe Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół", które w związku z sobotnim Marszem Równości nawołuje do "akcji modlitewnej - pokutnej za zło". Modlitewne czuwanie wspierają radni PiS i lokalna NSZZ "Solidarność".

Po piątkowym orzeczeniu Sądu Apelacyjnego wiadomo już, że w sobotę, 13 października , ulicami Lublina po raz pierwszy  przejdzie Marsz Równości. Przeciwni temu są m.in. przedstawiciele środowisk katolickich, radni PiS i lokalna "S".

 

Miejscowe Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" organizuje tego dnia modlitewne czuwanie.

 

"W trosce o przyszłość cywilizacji"

 

"Kierując się troską o przyszłość naszej cywilizacji zbudowanej przez naszych praojców na wartościach chrześcijańskich i tak przekazanej naszemu pokoleniu odwołujemy się do art. 18 Konstytucji RP, która mówi, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej" - argumentują przedstawiciele towarzystwa.

 

Jak przekonują, "wobec otwartej próby obalenia tego porządku prawnego i odrzucenia źródła ładu społecznego w naszej Ojczyźnie, która zuchwale dotarła do bram naszego miasta (...), pragniemy dać stanowczy opór zwracając się do naszego miłosiernego Stwórcy".

  

"Działając w porozumieniu z głęboko zaniepokojonymi mieszkańcami naszego miasta i województwa, zwracamy się z apelem do wszystkich (...), o jak największą mobilizację do akcji modlitewnej - pokutnej za zło, które dzieje się i ma dokonać się na ulicach naszego miasta oraz błagalnej o odwrócenie zagrożeń dla małżeństwa, rodziny, młodzieży, ładu moralnego i społecznego, na których zbudowana jest nasza polska i europejska, chrześcijańska cywilizacja" - apelują organizatorzy modlitewnego czuwania.

 

"Prowokacja w rocznicę objawień fatimskich"

 

Według radnego PiS Tomasza Pituchy, data marszu, 13 października, czyli w rocznicę  objawień fatimskich, nie jest przypadkowa. - Jest to prowokacja wymierzona w katolicką społeczność Lublina - uważa Pitucha. 

 

Akcja modlitewna ma się odbyć w kościołach sąsiadujących z trasą marszu.

 

- Każdy może, w pokojowy sposób, wyrażać swoje poglądy. Mam nadzieję, że nikt nie będzie zakłócał naszego zgromadzenia - mówi "Kurierowi Lubelskiemu" organizator Marszu Równości Bartosz Staszewski.

 

W piątek Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił wydany wcześniej przez prezydenta tego miasta zakaz organizacji zapowiedzianego na sobotę Marszu Równości, a także planowanej tego dnia kontrmanifestacji środowisk narodowych.

 

Uzasadniając swoją decyzję sąd zwrócił uwagę, że prawo wolności zgromadzeń to jedno z podstawowych praw każdego obywatela.

dk/dro/ polsatnews.pl, Kurier Lubelski, TOK FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie