Ferrari i lamborghini w ogniu. Pożar salonu luksusowych samochodów w Londynie

Świat
Ferrari i lamborghini w ogniu. Pożar salonu luksusowych samochodów w Londynie
Twitter/London Fire Brigade

Siedem luksusowych samochodów - wśród nich bentley, ferrari i lamborghini - spłonęło w pożarze salonu samochodowego w Romford we wschodnim Londynie. Straty mogą wynieść wiele milionów funtów.

Pożar w salonie samochodowym w dzielnicy Chadwell Heath wybuchł w sobotę wieczorem. Z ogniem walczyło 125 strażaków z Londynu. 

Pożar ugaszono dopiero w niedzielę nad ranem. 

 

Wcześniej strażakom udało się wyprowadzić z salonu kilkadziesiąt samochodów. Na więcej nie starczyło czasu. W pożarze spłonęło siedem luksusowych samochodów m.in.: aston martin, bentley, ferrari i lamborghini.

 

 

Ponieważ każdy z tych pojazdów był warty minimum kilkaset tys. funtów, straty już teraz szacuje się na wiele milionów.

 

Ogień strawił również niemal cały budynek, w którym mieścił się salon i przylegający do niego magazyn, w którym składowane były opony i części samochodowe.

 

 

Akcję gaśniczą utrudniał gęsty i gryzący dym. - Płonące opony samochodowe w połączeniu z benzyną, stworzyły wyjątkowo czarny i gryzący dym, który utrudniał nam akcję gaśniczą - powiedział rzecznik londyńskiej straży pożarnej. - Załogi wykonały dobrą robotę, uniemożliwiając rozprzestrzenienie się ognia poza salon samochodowy - dodał.

 

Dzięki szybkiej ewakuacji mieszkańców z sąsiednich budynków w pożarze nikt nie ucierpiał. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

 

WIDEO: Honda uderzyła w jelenia. Zwierzę wpadło do środka auta

 

dk/grz/las Evening Standard, BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie