Trzy ekskluzywne samochody zderzyły się na autostradzie. Wartość aut: ponad 2 mln zł

Świat
Trzy ekskluzywne samochody zderzyły się na autostradzie. Wartość aut: ponad 2 mln zł
YouTube

Na autostradzie w Kolumbii doszło do niecodziennego wypadku. Zderzyły się tam trzy luksusowe, sportowe samochody. W kolizji brały udział: Mercedes AMG GT S, McLaren 650S i Porsche Boxster. Łączna wartość zniszczonych samochodów szacowana jest na ponad 2 miliony złotych.

Kierowcy samochodów prawdopodobnie urządzili sobie na autostradzie łączącej stolicę kraju Bogotę z miastem Tunja w Andach, nielegalne wyścigi.

 

Jak informują media, ze wszystkich trzech samochodów, które brały udział w wypadku, najszybszy jest McLaren, którego maksymalna prędkość wynosi ponad 330 km/h. Mercedes może się rozpędzić do ponad 300 km/h, a Porsche może osiągnąć prędkość do 285 km/h.

 

 

Poczynania brawurowych kierowców nagrał inny uczestnik ruchu, który został przez nich wyprzedzony.

 

Chwilę później doszło do wypadku. Na filmie opublikowanym w internecie widzimy porozrzucane na drodze elementy karoserii oraz rozbite auta.

 

 

Auta zostały całkowicie zniszczone, a ich kierowcy nie byli w stanie opuścić samochodów samodzielnie. Aby dotrzeć do zakleszczonych w środku kierowców strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

 

Na szczęście okazało się, że żaden z nich nie ma poważnych obrażeń, jednak wszyscy trafili do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

 

 

Według wstępnych ustaleń policji, wypadek był spowodowany przez nadmierną prędkość. Wszystko wskazuje na to, że jeden z kierowców stracił panowanie nad samochodem, odbił się od jadącej przeciwnym pasem Toyoty i zderzył się z dwoma sportowymi samochodami.

 

Jak poinformował jeden z policjantów, ten odcinek autostrady jest szczególnie popularny wśród młodych amatorów "szybkiej prostej".

 

Daily Mail

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie