Zapadła się dmuchana zjeżdżalnia. Wiele dzieci zostało rannych

Świat
Zapadła się dmuchana zjeżdżalnia. Wiele dzieci zostało rannych
pixbay/MIH83
Zdjęcie ilustracyjne

Podczas pokazu sztucznych ogni w Woking w Wielkiej Brytanii, częściowo zapadła się dmuchana zjeżdżalnia, na której bawiły się dzieci. Ośmioro z nich z groźnie wyglądającymi obrażeniami trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 19:30 w sobotę. Według relacji świadków na 9-metrowej zjeżdżalni w chwili, gdy konstrukcja zaczęła się "składać" było od 15 do 20 dzieci.

 

- Mój syn był na zjeżdżalni tuż przed incydentem. Mówił, że na górze jest okropnie; wszyscy pchają się i przeklinają - powiedziała dla mirror.co.uk Cathie Newman, matka 11-letniego Luke'a.

 

- Po tych słowach poszedł zjechać jeszcze raz. Gdy wrócił, cały się trząsł. Powiedział mi, że jakaś dziewczynka spadła z samej góry - relacjonowała kobieta.

 

 

Z konstrukcji spadło w sumie ośmioro dzieci. Wszystkie zostały przetransportowane do szpitala. Pierwsze przekazy mediów mówiły o tym, że mogły odnieść "poważne obrażenia".

 

 

Służby zarządziły ewakuację. Park, w którym odbywały się pokazy fajerwerków jest tymczasowo zamknięty. Ze zjeżdżalni całkowicie spuszczono powietrze. 

 

W niedzielę rano policja z hrabstwa Surrey poinformowała, że siedmioro z ośmiorga poszkodowanych dzieci opuściło szpital. "Ósma ofiara jest pod obserwacją, ale jej obrażenia nie są poważne" - zapewniono.

 

 

Policja bada okoliczności zdarzenia.

bas/prz/ BBC, Mirror
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie