Trump zapowiedział sankcje na Iran. Użył hasła z "Gry o Tron". HBO protestuje

Świat
Trump zapowiedział sankcje na Iran. Użył hasła z "Gry o Tron". HBO protestuje
Twitter/realDonaldTrump

Kanał HBO, który jest producentem popularnego serialu "Gra o Tron", wydał w piątek oświadczenie, w którym wyraził niezadowolenie z użycia przez prezydenta USA Donalda Trumpa symboliki związanej z serialem do promowania sankcji nakładanych na Iran.

Kanał HBO podkreślił, że nie jest zadowolony z niewłaściwego wykorzystania przez amerykańskiego prezydenta języka oraz obrazu, kojarzących się z "Grą o Tron".

 

Kilka godzin wcześniej Trump umieścił na swoim koncie na Twitterze grafikę przedstawiającą jego osobę wraz z podpisem "Sanctions are coming" ("sankcje nadchodzą") i datą 5 listopada.

 

Zarówno kompozycja obrazu, jak i czcionka przypominają grafikę wykorzystywaną w reklamach "Gry o Tron". Ponadto napis "Sanctions are coming" jest trawestacją jednego z głównych sloganów serialowych "Winter is coming" ("zima nadchodzi").

 

 

W jednym koncernie z CNN

 

HBO podkreśliło, że nie było poinformowane o planie wykorzystania należącej do tego kanału symboliki, sugerując, że jest to nadużycie cudzego znaku towarowego. HBO jest własnością medialnego giganta Time Warner, do którego należy również stacja CNN, oskarżana często przez Trumpa o rozsiewanie fałszywych informacji na jego temat.

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie