Policja rozbiła gang fałszerzy kart kredytowych. Jego boss pomagał finansować ataki z 11 września

Świat
Policja rozbiła gang fałszerzy kart kredytowych. Jego boss pomagał  finansować ataki z 11 września
flickr/Consumerist Dot Com/CC BY 2.0

Hiszpańska policja poinformowała w sobotę, że rozbiła gang wyspecjalizowany w fałszowaniu kart kredytowych, kierowany przez obywatela Algierii, który wcześniej był więziony za pomoc w sfinansowaniu ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku w USA.

Dziewiętnaście osób zostało aresztowanych w Madrycie. Grupa podrabiała karty kredytowe po zebraniu w ukrytej sieci darknet danych użytkownika, takich jak kod PIN, poprzez przeniesienie ich na inne karty - podała w komunikacie hiszpańska policja.

 

Fałszerze mogli wypłacać gotówkę z bankomatów lub dokonywać zakupów w sklepach - dodało to samo źródło, cytowane przez agencję AFP.

Szef gangu, 49-letni Algierczyk, którego tożsamość nie została ujawniona, uciekł się do tego samego procederu, żeby pomóc sfinansować ataki terrorystyczne z 11 września 2001 r. w USA, które kosztowały życie prawie 3 tys. osób.

 

Tym razem mężczyzna działał dla własnej korzyści

 

Rzeczniczka hiszpańskiej policji powiedziała, że mężczyzna został osądzony i skazany w Hiszpanii, ale nie ujawniła, jak długo był za kratkami, zanim został zwolniony. Zastrzegła jednak, że tym razem działał dla własnej korzyści.

 

Zbiorowy proces osób podejrzanych o udział w zamachach z 11 września odbył się w Hiszpanii w 2005 roku. 18 z 24 osób, oskarżonych o przynależność do organizacji terrorystycznej Al-Kaida, zostało uwięzionych - podaje AFP. Nie wiadomo, czy algierski przywódca gangu był wówczas wśród skazanych, czy też był sądzony osobno.

 

WIDEO - Hiszpania: w czasie festiwalu zawaliła się platforma. Dziesiątki osób zostało rannych

 

 

WIDEO - Rozbito gang zajmujący się m.in. kradzieżami samochodów

 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie