"Tajne spotkanie Kaczyńskiego z Rydzykiem. Strony się nie porozumiały"

Polska
"Tajne spotkanie Kaczyńskiego z Rydzykiem. Strony się nie porozumiały"
Polsat News

Spotkanie, do którego doszło dzień po wyborach samorządowych, miało ocieplić kiepskie relacje między PiS a toruńskim duchownym - twierdzi wp.pl. Uczestniczyć w nim mieli też m.in. najbardziej zaufani współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego - ministrowie: obrony narodowej Mariusz Błaszczak i SWiA Joachim Brudziński. Przełomu nie było, a obie strony zostały przy swoich racjach - informuje portal.

Spotkanie miało odbyć się 22 października wieczorem. Według informacji portalu, z o. Tadeuszem Rydzykiem do Warszawy przyjechali: biskup drohiczyński Antoni Dydycz i kapitan żeglugi wielkiej Mirosław Sielatycki. 

 

"34 proc. to porażka"

 

WP, powołując się na swojego informatora, twierdzi, że tematem rozmów był, m.in. wynik PiS w wyborach samorządowych.

 

- Te 34 proc., jakie PiS uzyskało w wyborach, prezes odczuł jako porażkę. Liczył na ok. 40-procentowy wynik. Ale do tego potrzebna jest mobilizacja twardego elektoratu PiS. Taką mobilizację do tej pory zapewniał w swoich mediach ojciec Rydzyk. Tym razem wsparcia dla kandydatów PiS zabrakło - mówi źródło portalu.

 

Spotkanie miało dotyczyć także współpracy PiS i ojca dyrektora w następnym roku przy wyborach. - Obie strony się jednak nie porozumiały - twierdzi rozmówca WP.

 

Macierewicz i Szyszko

 

Według portalu, o. Rydzyk chce, aby jego najbliżsi współpracownicy byli na czele list wyborczych PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego i Sejmu. Jarosław Kaczyński ma ponoć nie godzić na warunki redemptorysty. 

 

W maju tygodnik "Do Rzeczy" informował, że w środowisku Radia Maryja miał pojawić się pomysł wystawienia własnych list wyborczych do europarlamentu. Mieliby się na nich znaleźć m.in. Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Anna Sobecka, Zbigniew Kuźmiuk oraz przedstawiciele ruchów pro-life..

 

"Dług wdzięczności PiS"

 

Od wielu miesięcy poseł PO Sławomir Neumann prowadzi stronę internetową Dług Wdzięczności, na której informuje, ile "rząd PiS spłacił z publicznych pieniędzy Tadeuszowi Rydzykowi za pomoc podczas kampanii wyborczej" w 2015 r., czyli kto i ile wpłacił na rzecz podmiotów powiązanych z redemptorystą.

 

Wykaz uzupełnia m.in. na podstawie interpelacji poselskich i doniesień mediów.

 

Według zestawienia na 2 listopada, kwota ta wynosi ponad 164,5 mln zł.  

 

WIDEO: Kaczyński: idziemy do przodu po to, by Polska stała się państwem europejskim

 

 

zdr/dro/ wp.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie