Zachodniopomorskie: wybuch gazu w kamienicy w Mieszkowicach. Jedna osoba ciężko ranna

Polska
Zachodniopomorskie: wybuch gazu w kamienicy w Mieszkowicach. Jedna osoba ciężko ranna
PAP/Marcin Bielecki

- W wyniku wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Jana Pawła II (pow. gryfiński) zburzona została jedna ściana budynku. Na poddaszu wybuchł pożar - poinformował w środę rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak. Jedna osoba została ciężko ranna, a dwie poszkodowane. Droga nr 31 jest zablokowana.

Strażacy usuwają resztki zawalonego dachu kamienicy, aby dostać się do środka - powiedział w środę rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak. Na miejscu jest 13 zastępów straży.

 

Zgłoszenie o wybuchu służby otrzymały około godziny 12.30. W budynku przy ul. Jana Pawła II w Mieszkowicach w powiecie gryfińskim zawaliła się ściana, na dachu kamienicy wybuchł pożar. Najciężej ranna osoba została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Ewakuowano 23 osoby z uszkodzonego budynku i 30 z budynków sąsiednich.

 

Zablokowana jest droga krajowa nr 31. Służby zalecają objazd ulicami Mieszkowic: Poniatowskiego, Dworcową i Odrzańską. Nie wiadomo, jak długo potrwa utrudnienie.

 

fot. PAP/Marcin Bielecki

 

fot. PAP/Marcin Bielecki

 

msl/zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie