Pożar domu na Podlasiu. W środku dwa zwęglone ciała

Polska
Pożar domu na Podlasiu. W środku dwa zwęglone ciała
OSP Sztabin

Do tragicznego w skutkach pożaru domu mieszkalnego doszło w miejscowości Trzyrzeczki gminie Dąbrowa Białostocka (woj. podlaskie). - Ogień zajął drzwi i okna, zagrażał sąsiednim budynkom. Akcja gaśnicza trwała 6 godzin - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl zastępca komendanta powiatowego bryg. Dariusz Łukaszewicz z PSP w Sokółce. W jednym z pomieszczeń strażacy odnaleźli dwa ciała.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze po godz. 20:00 w sobotę. Na miejsce przyjechało 9 zastępów straży pożarnej: z Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, a także zastępy ochotniczej straży pożarnej z Kamiennej Starej, Olszy, Suchowoli, Domuraty i Sztabina.

 

"Po przybyciu na miejsce okazało się, że cały budynek był już w płomieniach" - czytamy na stronie OSP Sztabin na Facebooku.

 

 

 

- Z relacji dwóch mężczyzn - świadków zdarzenia wynikało, że w budynku znajdują się dwie osoby - powiedział Łukaszewicz. Gdy usłyszeli krzyki nawołujące pomocy, wybili szybę, ale nie mogli przedostać się przez płomienie. Zostali lekko ranni. Opatrzył ich zespół pogotowia ratunkowego.

 

OSP Trzebin

 

 

Strażacy obawiali się, że ogień może przedostać się na sąsiednie budynki.

 

Po ugaszeniu płomieni, strażacy przystąpili do przeszukiwania budynku. W jednym z pomieszczeń znaleziono dwa ciała o znacznym stopniu zwęglenia. To prawdopodobnie mieszkańcy domu. W tej sprawie dochodzenie prowadzi policja.

bas/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie