Trwa akcja "Znicz" - bezpieczeństwa na drogach pilnować ma prawie 6 tys. policjantów

Polska

Trwa akcja "Znicz", w ramach której w środę na drogi ma wyjechać prawie 6 tys. policjantów. Policję będą wspierać funkcjonariusze straży granicznej, żandarmerii wojskowej i inspekcji transportu drogowego. Tak jak rok temu w poprawę bezpieczeństwa na drogach włączą się duchowni.

W tym roku akcja "Znicz" trwa od środy do niedzieli. W tym czasie na drogi ma wyjechać nawet 5,7 tys. policjantów ruchu drogowego. Największej liczby patroli można się spodziewać na trasach wyjazdowych z największych miast oraz w pobliżu cmentarzy.

 

W tym roku, podobnie jak w poprzednim równolegle do akcji "Znicz" odbędzie się akcja informacyjno-edukacyjna pod hasłem "Nie zabijaj - Chcę żyć!". To wspólna akcji policji, Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej. W ten sposób policjanci i duchowni już po raz drugi będą chcieli wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

 

Z danych KGP wynika, że podczas ubiegłorocznej akcji "Znicz" doszło do 478 wypadków, w których zginęły 43 osoby, a 551 zostało ciężko rannych. Policjanci zatrzymali 1240 kierujących pod wpływem alkoholu.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie