Policja zajęła magazyn. W środku 24 tony sfałszowanej... kawy. Była warta ponad milion

Polska
Policja zajęła magazyn. W środku 24 tony sfałszowanej... kawy. Była warta ponad milion
cbsp.policja.pl/

24 tony podrobionej kawy zabezpieczyli policjanci z częstochowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Towar był zapakowany i przygotowany do sprzedaży w opakowaniach znanej włoskiej marki. Wartość kawy to ponad 1,8 mln złotych. W sprawie podejrzanych jest 11 osób.

W przeszukanym w lutym 2017 roku magazynie w jednej z miejscowości powiatu częstochowskiego (woj. śląskie) policjanci znaleźli również linię produkcyjną służącą do porcjowania i paczkowania kawy. 

 

W magazynie było także 60 palet z kartonowymi pudłami. W środku znajdowały się jednokilogramowe opakowania kawy. Waga zabezpieczonych podróbek to prawie 24 tony.

 

Policjanci ustalili, że to najprawdopodobniej w magazynie kawa była paczkowana i przygotowywana do dalszej sprzedaży.

 

Sprzęt służący do porcjowania surowca był już zdemontowany, załadowany na samochód i przygotowany do wywiezienia. 

 

Teraz policja poinformowała, że sprawa została rozwiązana, a sprawcy ustaleni. 11 podejrzanym w tej sprawie przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut kierowania tą grupą.

 

Podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a osobie podejrzanej o kierowanie nią nawet do 10 lat więzienia. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Katowicach.

hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze